Brigády

Převoz vozů pro muzeum

členové FOD0 víkendu v polovině května proběhl dlouho plánovaný převoz úzkorozchodných nákladních vozů z rakouského Kienberg-Gamingu do areálu frýdlantského muzea FOD. Členové Spolku se rozdělili na dvě části, které zajišťovaly nakládku v Rakousku a složení v Čechách. Zahraniční skupina si samozřejmě nenechala ujít návštěvu tamní úzkorozchodky.

20. V. 2010více...

Doplnění koleje u přejezdu

O prázdninové sobotě, takřka mezi návštěvami v muzeu FOD, doplnili členové Spolku chybějící část úzkorozchodné koleje od přejezdu ke starému vyústění z nádraží. Ještě je nutné obloukovou kolej upravit do správného poloměru, a v budoucnu je možno pokračovat jak směrem do prostoru původního úzkorozchodného nádraží, tak i k depu.

pokládka koleje pokládka koleje

Pokládka koleje před topírnou

V roce 2008 se uskutečnila celá řada brigád: několik při přípravě muzea na první výstavu, další před položením úzké koleje před topírnou a rovněž při nezbytných vyčišťovacích pracech v areálu.

Brigáda ve výtopně Brigáda ve výtopně Brigáda ve výtopně Brigáda ve výtopně Brigáda ve výtopně Brigáda ve výtopně

Výzva: když nestačí ruční nářadí, je nutno přivolat na pomoc mechanizaci a těžkou techniku. Jestliže chcete Spolku pomoci v jeho činnosti, můžete nabídnout i zapůjčení takových strojů a zařízení, případně i své služby.

.

© 2009 spolek Frýdlantské okresní dráhy